eskc@email.cz

Eduard Šmidt st. 6.Dan

Telefon: +420 602 485 102 e-mail: e.smidt@seznam.cz

Eduard Šmidt ml. 4.Dan

Telefon: +420 734 121 616 e-mail: esmidt82@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/karatesmidt.cz/

Tréninky probíhají v tělocvičně Základní školy Boženy Němcové v Litoměřicích, každé úterý a čtvrtek od 18:00 hodin odpoledne.

Trocha historie

Oddíl založil v roce 1990 Eduard Šmidt. Zprvu jako soukromou školu karate.

V roce 1992 se oddíl stal spoluzakladatelem Severočeské asociace shotokan karate a později i České unie shotokan Karate. V těchto organizacích se studenti EŠ-KC vzdělávali hlavně pod Mistrem Viktor Van Der Vinjgarden a i pod Shihanem Hideo Ochi.

V roce 1994 oddíl přešel k tradičnímu karate pod hlavičku ČFTK. Zde jme se stali studenty karate přímo pod prazidentem ITKF Sihanem Hidetaka Nishijama a jeho instruktory.

Po celou dobu naši studenti získávali ta nejvyšší umístění jak v pohárech tak na MČR. V zahraničí stojí za zmínku World Cup Fudokan stříbrná medaile v soutěži Kata a bronz v soutěži Kumite, které vybojoval zakladatel oddílu Eduard Šmidt.

Eduard Šmidt ml. později přidal další vynikající úspěch, když na ME ETKF vybojoval dvě brozové medaile a v soutěži Kumite a Fukugo.

Od roku 2005 jsme se stali přímými žáky legendy JKA karate Sihan Hiroshi Shirai 10. Dan. Jsme členy mezinárodní organizace SCI ( Shotokan Cultural Institute)

Naším dnešním cílem výuky je naučit studenty používat celé tělo v jeho maximálních schopnostech k zvládnutí technik karate k tzv. Todome-waza. Není naše moto vítězit nad soupeři, ale nad samým sebou, neboť největší nepřítel není soupeř, ale my sami sobě. Plně se ztotžňujeme s pěti větami Dojo Kunu.

                                                        DOJO KUN

hitotsu,  jinkaku kansei ni tsutomeru koto! za prvé,  zdokonaluj svůj charakter

hitotsu,  makoto no michi o mamuru koto! za prvé,  hlídej si správnou cestu

hitotsu, doryoko no seishin o yashinau koto! za prvé, podřiď svého ducha snažení

hitotsu, reigi o omonzuru koto! za prvé, buď důsledný

hitotsu, keki no yu o imashimuru koto! za prvé, varuj se přehnaných emocí

Napsat komentář